Rekordot döntött a német vállalati csődök száma
A németországi fizetésképtelenségi adatok drámai növekedése nemcsak az országot érinti, hanem Magyarország gazdasági helyzetére is hatással lehet.
Ez az eset nem csak azért felháborító, mert egy nyilvánvaló hazugságra épít, hanem mert annyit nem néz ki a kormány belőlünk, hogy leellenőrizzük az állításait.
„Nem kell a sok duma, itt most a számok játszanak döntő szerepet, úgyhogy mindenki vérmérsékletétől, nemétől, politikai szimpátiájától, vallásától, menekültekhez fűződő viszonyától függetlenül ítélje meg, hogy jól működnek-e a magyar reformok, ha ilyen átverésekkel kell reklámozni. K. Gy. Béla ugyanis - aki nyugdijkiegészitésként az arcát adja az Orbán-rezsim legújabb sikerpropagandájához – azt állítja, hogy újra nő a minimálbér Magyarországon. Ebben az állításban ugye nem az a lényeg, hogy emelkedik, hanem, hogy újra emelkedik, mintha eddig stagnált, netán csökkent volna. Ha eddig kétségeink lettek volna, vagy kihagyott volna az emlékezetünk az utóbbi időkben, akkor nézzük meg, mit ír erről a kérdésről Wikipédia. (…)
A táblázatból kiderül, hogy egyedül 2003-ban maradt ugyanannyi a minimálbér összege, mint az előző évben. Ez az eset nem csak azért felháborító, mert egy nyilvánvaló hazugságra épít, hanem mert annyit nem néz ki a kormány belőlünk, hogy leellenőrizzük az állításait. Az internetes világban ez már sem időt, sem fáradtságot nem jelent, úgyhogy csakis a tunyaságunkban, fáradtságunkban és kiábrándultságunkban bízhatnak a hatalmon lévők és a kampányaikat kifundáló kommunikációs tanácsadók. K. Gy. Bélát tehát nem csak az hitelteleníti, hogy korábban minisztériumi főtanácsadó volt, hanem az is, hogy amit a plakáton állít, egész egyszerűen nem igaz. Mert ahogy egy ismert dakota közmondás mondja: »Ha egy apacs értetlenkedve néz rád, az nem azt jelenti, hogy értelmi fogyatékos, hanem azt, hogy nem érti, mi a fenét akarsz mondani neki.«”